top of page

Nasz zespół

Okres przedszkolny to dla dziecka czas wielu przeżyć. Poznaje ono świat, uczy się współżycia w grupie, stawia pierwsze samodzielne kroki w przedszkolnej społeczności. Nowym doświadczeniom zawsze towarzyszą emocje-czasem jest to radość, innym razem smutek i rozczarowanie. Dzieciom potrzebne jest poczucie bezpieczeństwa, które wiąże z rodzinnym domem i bliskimi osobami. Dlatego też wszystkie „ciocie” dążą do tego, aby przedszkole było dla dzieci przyjazne, aby mogły się w nim czuć jak w swoim rodzinnym domu, aby poczuły się w pełni akceptowane, bezpieczne i kochane.
Kadra pedagogiczna przedszkola „Piotruś Pan” to zespół młodych, wykształconych, wrażliwych i kreatywnych nauczycieli. Panie nazywane przez dzieci 'ciociami', w swojej pracy tworząc ciepłą i przyjazną atmosferę budują ciekawe sytuacje dydaktyczne i wychowawcze, dzięki którym odnajdują drogę do każdego dziecka, pobudzają jego zainteresowania i możliwości intelektualne.
Organizując zajęcia dążą do tego, by maluszki miały możliwość wszechstronnego rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego, zgodnego z ich indywidualnymi możliwościami. Indywidualne podejście do każdego z dzieci pozwala wychowawcom uwzględniać ich potrzeby i zainteresowania. Kontakt z dziećmi sprawia, że udziela im się ich optymizm i radość życia.
bottom of page